Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak czyścić skórzane portfele oraz torebki

Galanteryjne dodatki takie jak portfele oraz torebki wykonane ze skóry cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoją trwałość oraz wygląd. Jednak stale trzymamy je w dłoniach i są niezwykle podatne na pojawianie się plam oraz zabrudzeń. Niektóre z nich bez przeszkód usuniemy samodzielnie w domu. Z innymi będą musieli rozprawić się specjaliści z pralni chemicznej. Pamiętajmy, że nawet takie niewielkie elementy z naszej szafy możemy oddać do profesjonalnego czyszczenia.

Co musimy wiedzieć zanim zaczniemy samodzielnie usuwać zabrudzenia z naszych skórzanych dodatków?

  1. Nie używamy mydła, powstanie bowiem osad, który zakłóci oddychanie materiału, a dodatkowo może ono powodować wysuszenie i pękanie wyrobów skórzanych.
  2. Przygotuj roztwór łagodnego mydła do twarzy z wodą destylowaną w proporcji 1:7. Jedna cześć mydła na 7 części wody.
  3. Przygotuj butelkę ze spryskiwaczem oraz ściereczkę z mikrofibry.
  4. Płyn wlej do butelki i spryskaj nim ściereczkę.
  5. Nie pryskaj bezpośrednio na skórę aby nie znalazło się na niej zbyt wiele specyfiku.
  6. Za pomocą lekko zwilżonej ściereczki ostrożnie ścieraj zabrudzenie ze skórzanej powierzchni poruszając się zgodnie z kierunkiem ułożenia włókien.
  7. Pozostaw materiał do wyschnięcia.
  8. Unikaj jego bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi.
  9. Gdy wyschnie zastosuj niewielką ilość specjalnego środka pielęgnacyjnego do skóry aby nadać jej świeży i ładny wygląd.

Jeśli w wyniku takiego zabiegu zabrudzenie nie zniknie warto oddać skórę profesjonalistom, którzy oferują czyszczenie wyrobów skórzanych. Dokonają oni właściwego prania, konserwacji i impregnacji. Dzięki tym zabiegom będzie jak nowa i dłużej nam posłuży.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska