Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak usunąć plamy z czekolady

Czekolada to z pewnością jedna z ulubionych przekąsek wielu osób. Ot, taki mały grzeszek. Jednak gdy spowoduje wystąpienie plam na naszej ulubionej garderobie lub gdy dzieci jedząc nieumiejętnie całe się nią wysmarują, łącznie z odzieżą pojawia się problem co z tym zrobić? Jeśli tkanina jest delikatna to polecamy jak najszybciej zanieść ją do pralni chemicznej, gdzie troskliwie się nią zajmą i pozbędą zabrudzenia. W innym razie możemy spróbować własnych sił.

  1. Jeśli plama pojawiła się na włóknie naturalnym to możemy usunąć ją stosując wodę wymieszaną ze spirytusem denaturowanym bądź surowe żółtko jaja ze spirytusem denaturowanym. Na koniec spłukujemy letnią wodą. Przed zastosowaniem tej metody sprawdźmy jej działanie na niewidocznym fragmencie tkaniny, gdyż może powodować powstawanie odbarwień.
  2. Jeśli zabrudziliśmy sztuczną tkaninę to pocieramy po obydwu stronach zabrudzenia gliceryną i przyciskamy bibułką, którą należy co chwile wymieniać aby plama była pokryta jedynie czystą bibułką.
  3. Przygotuj papkę z żółtka jaja oraz gliceryny, nałóż na plamę, zostaw na chwilę a następnie dokładnie zmyj ciepłą wodą.
  4. Aby pozbyć się pozostałości czekolady z ubrania należy przetrzeć je gąbką, którą nasączamy roztworem ciepłej wody oraz proszku do prania, a następnie płuczemy w ciepłej wodzie.
  5. Mieszamy 1 łyżeczkę ciepłej wody i pół łyżeczki gliceryny, takim roztworem usuwamy plamę a następnie płuczemy wodą z mydłem.
  6. Dwie łyżki octu mieszamy ze szklanką wody, nanosimy na zabrudzenie a następnie spłukujemy ciepłą wodą.
  7. Od razu po zabrudzeniu usuwamy z ubrania tyle czekolady ile to możliwe starając się jej nie rozcierać, aby nie powiększyć plamy. Nanosimy na nią roztwór boraksu (pół litra wody, 1 łyżka boraksu), a następnie pierzemy tak jak zawsze.
  8. Niektóre plamy dają się usunąć przez zeskrobanie resztek czekolady, przepłukanie materiału w ziemnej wodzie oraz namoczenie w środku enzymatycznym.
  9. Innym sposobem jest namoczenie zabrudzenia w ciepłym mleku a następnie wypranie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska