Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak usunąć plamy z jagód

Jagody to pyszne owoce sezonowe, które dodajemy do licznych dań i chętnie jemy. Wiele osób skusi się również na wspaniałe jagodzianki pełne smacznego nadzienia. Problem w tym, że łatwo się nimi pobrudzić, a plamy z jagód są trudne do wywabienia. Pewnie nie raz wiele osób miało z nimi spory problem. Możemy oczywiście oddać ubranie do specjalistycznej pralni chemicznej. Warto jednak również poznać domowe sposoby na pozbycie się tych uciążliwych zabrudzeń, aby więcej nie przejmować się możliwością ich powstania podczas kosztowania smakołyków z jagodami.

 1. Roztwór octu ? może być pomocny w wywabieniu plam z jagód. Jeśli zabrudzenie jest świeże przygotowujemy mieszaninę 1szklanka octu na 2 szklanki wody, jeśli zaschnięte 1:1. Zostawiamy w nim ubranie namoczone na co najmniej 1-2 godziny.
 2. Roztwór kwasku cytrynowego ? w misce umieszczamy letnia wodę i dosypujemy duże opakowanie kwasku cytrynowego. Wkładamy ubranie i moczymy co najmniej godzinę, jeśli widać zabrudzenie zostawiamy nawet na 6 h lub całą noc. Na koniec pierzemy w pralce.
 3. Sok z cytryny ? sprawdzi się przy niewielkich i pojedynczych plamkach. Wyciskamy sok na patyczek kosmetyczny i tamponujemy z jednej i drugiej strony tkaniny aż do całkowitego usunięcia.
 4. Plamy z jagód najłatwiej usunąć gdy są świeże, dlatego gdy takową zauważymy natychmiast zapierzmy ubranie.
 5. Wacik nasączamy octem i tamponujemy, na koniec płuczemy pod bieżącą wodą.
 6. Gdy zabrudzeniu uległo ubranie z lnu należy namoczyć je na godzinę w kwaśnym mleku, a na koniec wyprać w pralce.
 7. Wełnę uratujemy poprzez pocieranie zabrudzenia sokiem z cytryny.
 8. Pomocne w usunięciu jagodowej plamy może okazać się ciepłe mleko z ciepłą wodą.
 9. Jedwab ratujemy wacikiem nasączonym spirytusem a na koniec płuczemy ciepłą wodą.
 10. Na niektórych tkaninach usunięcie plamy z jagód będzie możliwe za pomocą roztworu amoniaku.
 11. Polewamy zabrudzenie mlekiem. Przygotowujemy mieszankę : 2 łyżki boraksu, 1 łyżka amoniaku i pół szklanki wody ? przemywamy tym plamę i na koniec spłukujemy wodą wymieszaną z mydłem oraz samą czystą wodą.

Jeśli jagody zaplamiły twoje ulubione ubranie nie ryzykuj tylko oddaj je do profesjonalnej pralni chemicznej zaufaj specjalistom, aby dłużej cieszyć się odzieżą.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska