Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak usunąć plamy z krwi

Rożne losowe wypadki, takie jak krwotok z nosa, skaleczenie czy przewrócenie się na ulicy skutkują pojawieniem się na naszej garderobie trudnych do wywabienia plam z krwi. Zabrudzenie nią spowodowane nie musi skutkować koniecznością wyrzucenia ubrania. Jeśli zastosujemy odpowiednie metody lub oddamy odzież do profesjonalnej pralni chemicznej to z pewnością będziemy się jeszcze długo cieszyć nosząc dany element garderoby.

Znane metody domowego usuwania plam z krwi maja najczęściej zastosowanie w przypadku popularnych, codziennych tkanin jak np. bawełna czy poliester. Jeśli zabrudzimy jedwab, zamsz czy inny rodzaj materiału sprawdźmy co zawiera metka, gdyż konieczne może okazać się pranie chemiczne. Nie warto również ryzykować zniszczenia tkaniny w czasie domowych działań.

Jeśli jakaś cześć naszej garderoby zabrudzi się krwią istotne jest szybkie działanie. Świeżą plamę z krwi zdecydowanie łatwiej usunąć niż taką zaschniętą.

  1. Moczymy tkaninę w zimnej wodzie ? nie pozwólmy jej zaschnąć, najlepiej umieścić odzież w misce z zimna wodą. Ciepła woda może spowodować utrwalenie plamy i utrudnić późniejsze usunięcie.
  2. Mydło lub płyn do mycia naczyń ? jeden z tych dwóch środków będzie wystarczającym detergentem. Nanosimy go na plamę i zapieramy. Różnica będzie widoczna. W niektórych przypadkach konieczne jest kilkakrotne powtórzenie tej czynności.
  3. Gdy plama stanie się jasna i ledwie widoczna możemy wyprać ubranie zgodnie ze wskazaniami z metki. Jeśli nie zabrania tego instrukcja możemy dodać do prania środek odplamiający.
  4. Jeśli usuwamy plamy z krwi rezygnujemy z prania w wysokiej temperaturze, z suszarki bębnowej oraz żelazka (jeśli plama nie zeszła całkowicie). We krwi występuje białko, które za sprawą wysokich temperatur wnika głęboko we włókna tkaniny plama staje się bardzo trudna do usunięcia.

Pamiętaj aby działać szybko ? świeża plamę łatwiej usuniesz!

Jeśli plama pojawiła się na delikatnej tkaninie i nie chcesz ryzykować oddaj odzież do specjalistycznej pralni chemicznej!

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska