Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci

Paznokcie pomalowane chociażby na nieśmiertelny czerwony kolor wyglądają pięknie. Często stanowią element osobowości, jak również pokazują iż kobieta bardzo troszczy się o swój wygląd. Niestety w wielu przypadkach malowane są tuż przed wyjściem z domu, na szybko a wtedy nie sposób uniknąć powstania zabrudzeń czy to na ubraniu czy innym materialne. Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci, aby nie zniszczyć tkaniny i aby nie został po nim ślad?

Prezentujemy kilka sposobów wywabiania takich zabrudzeń w domowym zaciszu. Pamiętaj jednak, że aby usunąć silne zabrudzenia i uratować ulubioną odzież możesz ją powierzyć w profesjonalne ręce pralni chemicznej.

Uwaga!

 1. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody sprawdzamy działanie środka na który się zdecydowaliśmy na niewielkiej powierzchni, aby się upewnić, że nie niszczy tkaniny i nie powoduje odbarwień.
 2. Jeśli zabrudziliśmy kolorowy materiał działajmy ostrożnie gdyż może pojawić się odbarwienie.

Domowe metody usuwania plam z lakieru do paznokci

 1. Bierzemy płatek kosmetyczny, który nasączamy zmywaczem do paznokci bądź acetonem. Następnie delikatnie przykładamy do zabrudzonego miejsca, aż usuniemy cały lakier. Kolejnym krokiem jest moczenie w odplamiaczu i pranie również z zastosowaniem tego detergentu zgodnie ze wskazaniami na metce.
 2. Wykorzystaj płyn do czyszczenia. Działanie rozpoczynaj od brzegów plamy i kieruj się do jej środka. Gdy usuniesz zabrudzenie pozostaw aż wyschnie i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Na koniec przetrzyj miękką ściereczką aby wygładzić materiał.
 3. Jednym ze sposobów jest również zastosowanie lakieru do włosów. Plamę z lakieru do paznokci spryskujemy lakierem do włosów i zeskrobujemy za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Delikatnie wycieramy papierowym ręcznikiem i zostawiamy do wyschnięcia.
 4. Namocz zabrudzenie w roztworze kwasku cytrynowego, następnie zapierz szarym mydłem i zeskrob zabrudzenie miękką szczoteczką do zębów.
 5. Rozpuszczalnik ? pomoże zmyć plamę jednak w przypadku jeansu oraz cienkich i kolorowych tkanin spowoduje odbarwienia.
 6. Sodę oczyszczoną mieszamy z ciepłą wodą i delikatnie ścieramy zabrudzenie szmatką lub płatkiem kosmetycznym.
 7. Jeśli lakier wylał się na skórę spróbuj usunąć go przy pomocy zwykłej gumki do mazania lub delikatnie spiłować pilniczkiem.
 8. W usuwaniu zabrudzeń z lakieru do paznokci pomocna może okazać się woda kolońska.
 9. Niektóre plamy dadzą się również usunąć za pomocą rozcieńczonego w wodzie płynu do mycia naczyń. Roztwór umieszczamy na szmatce i delikatnie pocieramy do momentu aż płyn całkowicie wniknie. Na koniec płuczemy zimna wodą.
 10. Często najlepiej jest pozwolić plamie z lakieru zaschnąć i delikatnie usunąć kosmetyk zeskrobując szczoteczką do zębów, paznokciem, pilniczkiem i dopiero gdy nie będzie już dodatkowej warstwy spróbować wywabić pozostałą plamę znanymi sposobami.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska