Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Jak usunąć plamy z pasy do butów

Pasta do butów jest środkiem służącym do pielęgnacji obuwia skórzanego. Jednak gdy przypadkowo pojawi się na tkaniach naszych ubrań, to z całą pewnością nie będzie im służyć, a powstałe plamy mogą stanowić znaczny problem. Przede wszystkim pamiętajmy iż jest ona barwnikiem o oleistym podkładzie, tak więc ciepło, woda oraz wilgoć mogą doprowadzić do utrwalenia się zabrudzenia lub jego powiększenia.

 1. Sposoby na usuniecie plam z pasty do butów:
  Niezwłocznie po powstaniu plamy wcieramy w nią środek piorący i spłukujemy. Jeśli plama jest uporczywa konieczne może być nasączenie jej alkoholem i ponowne wypłukanie.
 2. W pozbyciu się plamy może pomóc terpentyna.
 3. Płyn do czyszczenia chemicznego również może być skutecznym środkiem w walce z tego rodzaju plamami.
 4. Benzynę lakową bądź olej roślinny wcieramy w plamę i pozostawiamy na około 15 minut. Następnie wilgotna szmatką z dodatkiem kilku kropli amoniaku zwilżamy zabrudzenie.
 5. Na starą i zaschnięta plamę należy nałożyć wazelinę i pozostawić na około 30 minut.
 6. Lakier do włosów rozprowadzamy na plamie, pozwalamy mu zaschnąć a następnie delikatnie zeskrobujemy zabrudzenie.
 7. W przypadku starych zabrudzeń z pasty do butów pomocny może okazać się również rozpuszczalnik.
  Po wywabieniu plamy za pomocą powyższych sposobów w większości przypadków konieczne jest przeprowadzenie normalnego prania w pralce. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek z wymienionych wyżej środków sprawdźmy ich działanie na niewidocznej części materiału i zachowajmy szczególną ostrożność w przypadku tkanin delikatnych. Jeśli nie mamy pewności czy nasze działania przyniosą oczekiwane skutki, a nie chcemy stracić ulubionego ciucha oddajmy go do profesjonalnej pralni chemicznej.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska