Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Pranie skór i wyrobów skórzanych

Obecnie wiele osób posiada skórzane kurtki, ale nie tylko, czyszczeniu poddamy również wykonane z tego materiału kamizelki, spodnie czy inne części garderoby. Producenci na metkach taki produktów zwykle podają bardzo ogólnikowe informacje dotyczące prania tej odzieży. Wynika to z faktu, iż często w konkretnym produkcie połączone są różne rodzaje skóry oraz materiałowa podszewka, i każdy z tych elementów wymaga odmiennej pielęgnacji.

Oczywiście istnieją domowe sposoby czyszczenia wyrobów ze skóry. W drogeriach znajdziemy również szereg środków, które mają nam to ułatwić. Jednak wypranie, konserwowanie czy usuwanie drobnych zabrudzeń z tego materiału nie należy do zadań prostych. Z tego powodu warto od czasu do czasu zainwestować i oddać skórzaną garderobę do profesjonalnej pralni chemicznej oferującej takie usługi.

Kiedy koniecznie należy oddać skórę do profesjonalnego zakładu?

Jest to niezbędne w sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać specjalistycznych zabiegów samodzielnie, np. :

  • W przypadku zatłuszczenia kołnierzyka,
  • Blaknięcia,
  • Lub gdy na materiale występują silne plamy.

Jak dbać o skórę?

Z całą pewnością wyroby skórzane wyróżniają się wysoką trwałością. Jednak aby zachowały swój pierwotny wygląd jak najdłużej należy skrupulatnie o nie dbać. Przede wszystkim usuwając wszelkie nawet najmniejsze zabrudzenia. Jeśli cokolwiek czyścimy samodzielnie używajmy jedynie środków specjalnie przeznaczonych do takich wyrobów i zawsze sprawdzajmy jego oddziaływanie na małym, niewidocznym fragmencie.

Domowe środki pielęgnacyjne

Niektóre środki, które posiadasz w domu mogą świetnie sprawdzić się w pielęgnowaniu materiałów skórzanych. Zawsze jednak pamiętaj aby sprawdzać ich działanie na niewielkim fragmencie, aby nie zniszczyć całości wyrobu. Silniejsze zabrudzenia oraz konserwowanie garderoby skórzanej powierzaj zawsze profesjonalnej pralni.

  • Sok z cytryny  wymieszany z wodorowinianem potasu ? pomoże usunąć delikatne zabrudzenia.
  • Ocet winny ? w większości przypadków sprawdzi się w usuwaniu mniejszych zabrudzeń.
  • Naturalne olejki ? sprawdzają się w nawilżaniu wyrobów skórzanych i nadawaniu im połysku oraz świeżego, zdrowego wyglądu.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska