Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Usuwanie plam z czerwonego wina na odzieży

Czerwone wino dla wielu z nas stanowi najlepszy dodatek do potraw, jak również ulubiony trunek w czasie imprez. Problem pojawia się gdy dojdzie do jego rozlania na nasze ubrania bądź na dywan. Ten czerwony alkohol zostawia bowiem trudne do wywabienia plamy. Jeśli znajdą się one na naszej ulubionej, delikatnej odzieży najlepiej ich usunięcie powierzyć profesjonalnej pralni chemicznej aby nie ryzykować zniszczenia materiału.

Istotne jest aby nie pozostawić plamy z czerwonego wina na tkaninie na dłuższy czas bez żadnej reakcji. Nasze natychmiastowe działanie może nie tylko całkowicie usunąć zabrudzenie ale również ułatwić zadanie profesjonalistom jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług pralni chemicznej.

Plamy z czerwonego wina na odzieży

Najważniejsza jest szybka reakcja. Zaplamioną odzież najlepiej z siebie zdjąć. Następnie przyłożyć do zabrudzonego miejsca suchą ściereczkę aby wchłonęła nadmiar trunku i plama nie powiększyła się. Kolejnym krokiem jest zmoczenie miejsca gdzie wylało się wino zimna wodą. Unikajmy jednak rozcierania, gdyż wetrzemy zabrudzenie głębiej lub powiększymy plamę. Najlepsza do tego celu będzie zmoczona gąbka, którą będziemy delikatnie dociskać w celu usunięcia zabrudzenia.

W sytuacji gdy nie jesteśmy u siebie w domu i nie możemy zdjąć z siebie zaplamionego ubrania warto zorganizować ściereczkę i pilnować aby plama była stale wilgotna delikatnie mocząc ją wodą sodową lub białym winem.
Gdy plama będzie już mocno mokra delikatnie przecieramy suchą szmatka lub serwetką zdejmując z niej nadmiar płynu. Jeśli zauważysz że część plamy zniknęła to na pozostałą część warto nasypać sodę oczyszczoną bądź sol kuchenną, gdyż mają one zdolność wchłaniania cieczy z materiału. Powyższe czynności można powtarzać kilkakrotnie.

Gdy plama wyschła

Jeśli plama z czerwonego wina jest zaschnięta to z pewnością będzie bardziej kłopotliwa w usunięciu. Jeśli obawiasz się, że nie uda ci się jej skutecznie wywabić bez zniszczenia ubrania oddaj odzież do specjalistycznej pralni chemicznej.

  • Papka z sody ? wymieszaj sodę oczyszczoną z niewielką ilością wody i nanieś na plamę. Taką papkę nakładamy na zabrudzenia i pozostawiamy na okres kilku godzin. Zaleca się aby przygotowana masa pozostawała stale wilgotna, więc należy co jakiś czas dolewać troszkę wody. Po upływie kilku godzin materiał należy dokładnie wypłukać w czystej wodzie.
  • Specjalny odplamiacz ? na rynku dostępne są odplamiacze specjalnie przygotowane do usuwania plam z czerwonego wina. Przed jego zastosowaniem należy skrupulatnie przeczytać instrukcję aby nie zniszczyć odzieży.
  • A na białych ubraniach ? wodę utleniona wymieszaj z płynem do prania lub płynem do mycia naczyń i takim samodzielnie przygotowanym detergentem spróbuj wywabić plamę.
  • Gdy wykonamy wszystkie zalecane czynności poleca się również ponowne zamoczenie zabrudzonej odzieży w zimnej wodzie z płynem do prania, jeszcze przed przełożeniem do pralki.
  • Na zakończenie pierzemy odzież w pralce w niskiej temperaturze aby przypadkiem nie utrwalić pozostałości plam.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska