Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Usuwanie plam z marchewki

Plamy z marchewki towarzyszą niemal na co dzień głównie świeżo upieczonym mamom. Gdy dziecko zaczyna otrzymywać pierwsze stałe posiłki tj. właśnie przecier z marchewki zwykle wszystko dookoła jest właśnie w niej. Zarówno ubrania malucha jak i jego mamy.

Wywabienie tych pomarańczowych plam nie jest proste, szczególnie jeśli w pierwszej chwili je zaniedbamy i pozwolimy im zaschnąć. Panie, które nie mogą poradzić sobie z dopraniem odzieży po takim posiłkiem pozostawiają je już zwykle jako te gorsze, do karmienia. Nie musi jednak tak być. Usunięcie zabrudzeń w kolorze pomarańczowym wywołanych marchewką jest możliwe.

Jeśli nie mamy pewności, że uda nam się samodzielnie usunąć plamę bez zniszczenia odzieży najlepiej oddać tkaniny w ręce profesjonalnej pralni chemicznej. Jeśli zabrudzeniu uległy ubrania należące do mamy to nie ma większego problemu, jeśli natomiast w grę wchodzą ubranka dziecięce, warto zaznaczyć iż powinny być prane w delikatnych detergentach, które nie spowodują podrażnień na skórze dziecka. Niektóre mamy preferują równie ż ponowne wypranie ich w domowej pralce, w specjalnym proszku dla niemowląt po odebraniu ubrań z pralni chemicznej.

Zapamiętaj!

Z uwagi na fakt, iż zabrudzenia z marchewki pojawiają się przede wszystkim na ubraniach należących do najmłodszych, to na nich najbardziej musimy się skupić. Co koniecznie powinniśmy wiedzieć zanim przystąpimy do usuwania plamy?

  • Jeśli czyścimy z uporczywych zabrudzeń odzież małego dziecka warto korzystać z naturalnych środków odplamiających, gdyż nie będą one powodować uczuleń czy podrażnień na delikatnej skórze.
  • Świeżą plamę namaczamy zawsze w zimnej wodzie, gdyż ciepła może spowodować jej utrwalenie.
  • Jeśli po praniu plamy nie zniknęły, spróbujmy jeszcze raz ich usuwania. Absolutnie nie prasujmy ubranek gdyż gorąco z żelazka spowoduje utrwalenie się zabrudzenia.
  • Działamy szybko ? w większości przypadków gdy plama jest świeża wystarczy intensywnie zaprać tkaninę szarym mydłem potasowym.

Sposoby na wywabienie plam z marchewki:

1. Świeża plama

Jeśli musimy usunąć dopiero co powstałą plamę to moczymy ją w zimnej wodzie. Następnie intensywnie zapieramy szarym mydłem i pozostawiamy w spienionej wodzie na kilka godzin, następnie pierzemy w pralce.

2. Stara plama

Jeśli plama zdążyła się utrwalić i zaschnąć rozpocznijmy od polania jej woda utlenioną. Odczekajmy kilka minut a następnie zapierzmy zabrudzenie w zimnej wodzie z dodatkiem szarego mydła. Zostawiamy w pianie na kilka minut i znów zapieramy. Następnie wkładamy do pralki a do proszku do prania dodajemy łyżkę proszku do pieczenia.

Przypadek marchewkowych plam jest dość uciążliwy, gdyż nie zawsze chcą dać się usunąć nawet gdy stosujemy specjalistyczne odplamiacze. Z całą pewnością należy unikać gorącej wody i żelazka, bo je utrwalimy. Nie pozwólmy im jednak wyschnąć i zalejmy zimną wodą. Nawet jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług pralni chemicznej to ułatwimy specjalistom zadanie i pojawi się większa szansa, że ciuszek zostanie uratowany.

Wywieszanie lub rozkładanie ubrań na słońcu po praniu wskazywane jest jako jedna z lepszych metod, gdyż promienie UV niszczą barwiący beta-karoten i po takim suszeniu plamy znikają w niemal czarodziejski sposób.

PAMIĘTAJ!!!

Jeżeli nie masz pewności, że jeżeli nie masz pewności czy usuniesz plamę na własną rękę ze swojej ulubionej garderoby, zaufaj specjalistom. Profesjonalne pralnie chemiczne posiadają dziesiątki odplamiaczy praktyczne do każdego rodzaju plamy. Nie zapieraj plam, lepiej niech zaschnie. Dobra pralnia powinna sobie z tym poradzić.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska