Zapytaj o ofertę

Wyślij pytanie

Imię i nazwisko (wymagane)
Adres email (wymagane)
Nr telefonu
Treść wiadomości

Usuwanie plam z trawy

Plamy z trawy na odzieży zdarzają się w porze letniej np. w czasie pikników na świeżym powietrzu. Są również bardzo powszechne na ubraniach naszych pociech, które stale bawią się dookoła nie zważając na możliwość zabrudzenia odzieży.

Gdy po powrocie do domu po udanej zabawie zauważamy charakterystyczne zielone smugi na naszych ubraniach zastanawiamy się jak skutecznie się ich pozbyć. W przypadku dziecięcych ubranek często nie obawiamy się zniszczenia w pralce danej części garderoby, gdyż maluchy ubranek mają sporo i szybko z kolejnych wyrastają, a gorsze bardziej zniszczone również się przydają.

Gdy sami usiedliśmy na ?zielonym dywanie? w parku i nasza zwiewna sukieneczka czy delikatna koszula uległy zabrudzeniu zastanawiamy się co zrobić aby skutecznie pozbyć się plamy nie niszcząc ciucha. Jeśli pojawia się obawa, że będzie to niemożliwe warto oddać odzież specjalistom z pralni chemicznej.

Kolejne kroki

  1. Zabrudzone miejsce namaczamy w zimnej wodzie, ciepła mogłaby spowodować utrwalenie się plamy.

  2. Dobieramy odpowiedni środek piorący, czyszczący, usuwający plamy zależnie od rodzaju tkaniny z jakim mamy do czynienia.

  3. Gdy zakończymy wybrany proces należy upewnić się iż całkowicie usunęliśmy zabrudzenie. Jeśli tak się nie stało warto wypróbować inną metodę lub zanieść element garderoby do pralni chemicznej.

  4. Jeśli natomiast udało się całkowicie usunąć plamę pierzemy odzież zgodnie z informacjami jakie zostały umieszczone na metce.

Sposoby usuwania zabrudzeń z trawy

Zanim dobierzemy odpowiednia metodę i rozpoczniemy wywabianie plamy z trawy koniecznie należy namoczyć ubranie w chłodnej wodzie. Ciepła mogłaby spowodować jej głębsze wniknięcie w tkaninę i utrwalenie. Zimna zaś zmiękczy i ułatwi kolejne działania.

  • Lakier do włosów ? plamę spryskujemy lakierem, następnie czekamy do momentu aż materiał stanie się w tym miejscu lekko twardy lub delikatnie przeschnie. Następnie staramy się usunąć zabrudzenie stosując starą, twardą szczoteczkę do zębów lub inną szczoteczkę. Później nakładamy na zabrudzone miejsce środek do prania. Pierzemy zgodnie z zaleceniami z metki.

  • Alkohol- w przypadku zabrudzeń z trawy alkohol zadziała niczym rozpuszczalnik, usunie zieloną plamę jednak nie odbarwi odzieży. Jeśli chcesz przetestować tę metodę na czystą gąbkę nalej niewielką ilość alkoholu i przyłóż gąbkę do miejsca na ubraniu, które zostało zaplamione przez trawę. Gąbkę przyciskaj a nie rozcieraj, bo zabrudzenie może się powiększyć. Na koniec wypłucz materiał pod zimna wodą. Na miejsce, które było czyszczone nalewamy niewielką ilość płynu do prania bądź papki przygotowanej z proszku i wody. Delikatnie wmasowujemy środek w brudne miejsce i odkładamy na kilka minut. Następnie pierzemy zgodnie z informacją z metki. Zanim zastosujesz alkohol na tkaninie sprawdź czy na metce nie widnieje informacja zakazująca jego stosowania. Warto również zrobić test jego działania w niewidocznym miejscu.

  • Wybielacz ? owszem przy niektórych białych ubraniach się sprawdzi. Jednak istnieje ryzyko że ten silny detergent doprowadzi do całkowitego zniszczenia tkaniny. Przed podjęciem decyzji o jego zastosowaniu należy dokładnie przeanalizować informacje z metki oraz przeprowadzić próbę w niewidocznym miejscu na ubraniu. Pomieszczenie, w którym stosujemy wybielacz powinno być wietrzone, zaś ubranie nie powinno się w nim moczyć dłużej niż 5 minut. Zawsze dokładnie stosujemy się do zaleceń zawartych na etykiecie detergentu.

Zapamiętaj!

  1. Nigdy w pierwszym etapie wywabiania plam z trawy nie używaj gorącej wody, gdyż może ona utrwalić problem. Zawsze moczymy w zimnej wodzie.

  2. Jeśli zamierzasz użyć detergentu sprawdź jego oddziaływanie na materiał na niewidocznej części ubrania.

  3. Jeśli istnieje ryzyko, że zniszczysz delikatne ubranie powierz wywabienie trudnej plamy profesjonalnej pralni chemicznej.

Zaufali nam

Podejście do jakości i terminowości świadczonych usług czynią firmę Nasza Pralna godną zaufania i polecenia innym klientom.

Katarzyna Starzyńska - Dyrektor Restauracji Belvedere Łazienki Królewskie

Z usług Naszej Pralni korzystam bardzo często mimo, iż mam bliżej do innych pralni.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, pralnia oferuje również możliwość dowozu i odbioru prania.

Hanna Wnukiewicz ? Właścicielka Restauracji Florian

Najlepsza w okolicy. Nie ma dla niej rzeczy nie do zrobienia. Jakość wykonywanych usług na najwyższym poziomie. Pełen profesjonalizm jeżeli chodzi o obsługę klienta. Gorąco polecam!!!

Paulina Wilczyńska

Profesjonalne prasowanie garderoby - w szczególności koszul.

Marcin Rutkowski

Często korzystam z usług Naszej Pralni i jestem bardzo zadowolona. Wszystko wyprane na czas, czyściutkie i pachnące. Polecam!!!

Grażyna Kopeć- Aktorka

Duża staranność indywidualne podejście do klienta. Polecam.

Urszula Radzińska